Double E
Fabrikant / EU-Ansvarlig: MCU Danmark A/S, Alfarvejen 57, 4320 Lejre, Danmark www.mcu.dk
Model:
Fortrydelsesret:
14 dages fuld returret
Bytteservice:
Kan byttes før 22. maj
Lager:
Min. 20 stk. tilgængelig på eget lager
Levering/Fragt:
40,-
Afhentningsgebyr:
0,-
Stand:
Ny
Fjernstyret Mercedes tankbil.
Fungerende lys og lyde øger niveauet af interaktiv leg betydeligt og tager barnet med ind i en verden af rigtige lastbiler. Fjernbetjeningen, som virker på op til 18 meters afstand, giver fuld kontrol over køretøjet. Det er ikke kun sjovt, men udvikler også manuelle færdigheder og koordination.
Mercedes-Benz Arocs-modellen imponerer med sit nøjagtige design og sin sans for detaljer. Køretøjets dimensioner (40,5 × 13 × 15,5 cm) gengiver perfekt proportionerne af en rigtig lastbil, hvilket gør denne model ikke kun til et legetøj, men også til et objekt, der kan interessere samlere og bilentusiaster.
Det, der kendetegner denne model, er muligheden for at afmontere traileren, der er udstyret med særlige støtter, så den kan stå alene. Det giver de små mere fleksibilitet i legen og giver dem mulighed for at udspille forskellige scenarier i forbindelse med transport af varer. Desuden bidrager en fungerende vandpumpe til realismen i spillet, så man kan simulere driften af en rigtig tankbil.
Tankbilen størrelse: 40.5 × 13 × 15.5 cm
Fjernbetjening: kørsel/styring, High/low Speed, lyde og funktioner
Lys og lyd funktioner
Batteri for truck: 3.7V 600mAh Batteri som oplades(medfølger)